/

Ku mund të gjeni Pizzat më të mira në Tiranë….

Asnjë njeri nuk mund t’i rezistojë picave, sidomos kur janë të gatuara në perfeksion sipas mënyrës Napoletane. Mund të kërkoni anë e mbanë Tiranës dhe pizzat e vërteta napoletane do t’i gjeni vetëm tek Dua Pizza 

Picat e Dua Pizza, kanë përbërës të vërtetë italian dhe një miell unik, i cili nuk ju shëndosh dhe i jep picës një shije të veçantë dhe të paprovuar më parë në Tiranë. 

Dua Pizza

Dua Pizza e gjeni në zemër të Tiranës, në krah të juridikut. Aty do të përballeni me një staf mikpritës dhe një ambient bashkëkohor. Pasi ta vizitoni një herë, Dua Pizza do të shëndërrohet në picerinë/restorantin tuaj të preferuar.  

Por nuk mbaron me kaq Dua Pizza ofron pizza delivery, kudo që ju ndodheni në kohë rekord. Porosisni Pizza Delivery dhe nuk do të zhgënjeheni. 

Ajo çfarë e bën Dua Pizza të veçantë, përveç përbërësve të saj është edhe emri i tyre. Picat e Dua Pizza nuk kanë një emër, por kanë numra, pra ju e porosisni picën me anë të numrit nga numri 1 tek numri 10.  Gjithashtu Dua Pizza, ju jep mundësinë të krijoni picën tuaj. Po, po, ta krijoni, ju mund të porosini pica me përbërësit tuaj të personalizuar. 

Dua Pizza është më shumë se thjesht një piceri. Ai është një vend, i krijuar me pasion dhe dashuri, për t’ju ofruar ju një ambient mikpritës dhe ushqime të jashtëzakonshme. 

Tek Dua Pizza do të gjeni jo vetëm pizza, por edhe ushqime të tjera si supa, sallatëra, pasta, rizoto madje dhe ëmbëlsira. Të gjitha këto janë të aksesueshme jo vetëm në restorantin e Dua Pizza, por edhe në delivery. Porosit ushqim në çdo orë të ditës dhe Dua Pizza vjen aty ku je ti, me një ushqim ekstremisht të shijshëm. 

Nëse po kërkoni për një vend me një menu të pasur, ingredient të shëndetshëm dhe cilësor Dua Pizza është vendi ideal në Tiranë. 

Porosit Pizza

Pica ka qenë gjithmonë një ushqim i lehtë universal,  pavarësisht se shumë njerëz e kanë futur atë në listën e ushqimeve të yndyrshme dhe të pashëndetshme. Mediat shpesh i japin picës një dritë të keqe, veçanërisht për ata që kanë kujdes me dietën e tyre dhe duan të ulin numrin e kalorive.

Nutricionistët thonë që ngrënia e picës duhet të jetë në mënyrë të moderuar, por disa studime shkencore kanë zbuluar se  të hani pica është më e shëndetshme nga sa e mendoni, prandaj mos ngurroni dhe porosit pizza sa të duash. 

Ingredientët

Cilësia e brumit mund të jetë trupi i picës, por salca shërben si zemra. Salca e domates që përdoret zakonisht në pica mund ta shkatërrojë ose ta bëjë një picë më të shijshme.

Me këtë në mendje, një salcë e shëndetshme zakonisht bëhet nga domate, e cila është e pasur me antioksidantë si likopeni. Likopeni mund të zvogëlojë presionin e gjakut, të minimizojë kolesterolin dhe madje të ndihmojë në parandalimin e kancerit!

Pizzat e Dua Pica bëhen me ingredientë të pasur me nutricione të shëndetshme. Me këtë në mendje, mbushja e picës me lloje të ndryshme mishi si proshuta ose fileto e pulës është një burim i shijshëm i proteinave. Ju gjithashtu nuk duhet të shqetësoheni për ngrënien e tepërt të brumit pasi korja e hollë e picave të Dua Pizza ju siguron një kombinim të mirë të karbohidrateve, proteinave dhe yndyrës.

Pothuajse të gjithë në botë e duan picën në të gjitha stilet e saj të ndryshme dhe lavdinë gastronomike. Ndërsa shumë njerëz mendojnë se është një kënaqësi fajtore, një pica nga Dua Pizza e ekuilibruar mirë, është e mirë për shëndetin tuaj.

Dua Pizza në Tiranë është vendi ideal për një picë të shëndetshme, të shijshme dhe të veçantë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *