/

Menu

MARGARITA

Salcë domate; mozzarella; borzilok; vaj ulliri (V)

MARINARA

salcë domate; hudhra; vaj ulliri; rigon

VEGJETARIANE

salcë domate; mozzarella; kungull; patëllxhan; domate e thatë; kërpudha; misër

4 DJATHËRAT

mozzarella; gorgonzola; grana; emmental

DELICATA

Salcë domate; mozzarella; fileto pule; philadelphia; speca shumëngjyrësh

TONNO

Salcë domate; mozzarella; peshk ton; qepë e kuqe; rigon

VERDE

Salcë domate; mozzarella; proshutë crudo; grana; domate qershi; rukola; vaj ulliri

4 STINËT

salcë domate; mozzarella; proshutë; kërpudha; peshk ton; ullinj; speca

CAPRICCIOSA

salcë domate; mozzarella; proshutë; kërpudha; ullinj; angjinare

NAPOLETANA

salcë domate; mozzarella; açuge; kaperi; ullinj; domate qershi; vaj ulliri

SENZA NOME

Salcë domate; mozzarella; pançetë krokante; grana krokante; borzilok

SIMPATIA

Salcë ulliri; mozzarella; pançetë; grana; domate qershi

DIAVOLA

Salcë domate; mozzarella; sallam pikant Napoli; spianata; ricotta

BOSCAIOLA

Mozzarela; salsiçe e freskët; kërpudha; spinaq; ricotta; tartuf

BOLOGNA

Mozzarella; mortadella; ricotta; fistik; vaj ulliri

TARTUFATA

krem qumështi; mozzarella; tartuf; kërpudha; proshutë crudo 

RIPIENO D’AMORE

mortadella; mozzarella; rukola ; pesto genovese; ciliegine mozzarella ; pecorino romano DOP 

BRESAOLA & STRACCIATELLA

mozzarella; bresaola; stracciatella; grana; rukola; vaj ulliri ekstra i virgjër

NDUJA

salcë domate; mozzarrella; stracciatella; nduja; borzilok; vaj ulliri ekstra i virgjër

DUA

salcë domate; mozzarrella; nduja; gorgonzola; ulli i zi; qepë e kuqe; vaj ulliri

FIOCCO

krem qumështi; grana; proshutë; fiocchi di patate; piper i zi; vaj ulliri

DASHURI DHE TRADHTI

mozzarella; grana; gorogonzola; bresaola; rukola;domate qershi; acetto balsamico; vaj ulliri

CRUDO & BURRATA

mozzarella; burrata; proshutë crudo; rukola; domate qershi

RACHETTA

mozzarella; grana; ciliegine mozzarella; proshutë crudo; sallam pikant Napoli; domate qershi

VESUVIO

salcë domate; açuge; domate qershi; grana; rukola; hudhra; rigon; ullinj

ALLA CREMA

mozzarella; gouda; panna; suxhuk

MARGARITA

salcë domate; mozzarella; gouda; borzilok (V)

CALABRESE

mozzarella; gouda; ullinj jeshilë; hudhër; rigon; vaj ulliri

PROSHUTË SALLAM

salcë domate; mozzarella; gouda; proshutë; sallam

MEXICANA

salcë domate; mozzarella; gouda; suxhuk; fasule e kuqe; misër; spec jeshil; ketchup

PROSHUTË KËRPUDHË

salcë domate; mozzarella; gouda; proshutë; kërpudhë 

HAPPY

salcë domate; mozzarella; gouda; salsiçe pule; patate të skuqura

BBQ CHICKEN

salcë domate; mozzarella; gouda; fileto pule; qepë e kuqe; salcë barbeque

MIKS SALLAMRASH

salcë domate; mozzarella; gouda; proshutë; salsiçe; sallam parizer; sallam pikant

PROSHUTË CRUDO

salcë domate; mozzarella; gouda; proshutë crudo

PAESANA

salcë domate; mozzarella; gouda; krem djathi; sallam pikant; qepë; spec jeshil

DIAVOLA

salcë domate; mozzarella; gouda; sallam pikant; spec djegës

TON KËRPUDHË

salcë domate; mozzarella; gouda; ton; kërpudha

PHILADELPHIA

salcë domate; mozzarella; gouda; proshutë; philadelphia

CHICKEN LIGHT

salcë domate; mozzarella; gouda; gorgonzola; fileto pule; krem djathi; spinaq

VEGJETARIANE

salcë domate; mozzarella; kungull; patëllxhan; kërpudha; misër

DUA

salcë domate; mozzarrella; nduja; gorgonzola; ulli i zi; qepë e kuqe; vaj ulliri

FIOCCO

krem qumështi; grana; proshutë; fiocchi di patate; piper i zi; vaj ulliri

NDUJA

salcë domate; mozzarrella; stracciatella; nduja; borzilok; vaj ulliri ekstra i virgjër

4 DJATHËRAT    

mozzarella; gorgonzola; grana; emmental

DASHURI DHE TRADHTI

mozzarella; grana; gorogonzola; bresaola; rukola; domate qershi; acetto balsamico; vaj ulliri

ENGLAND

mozzarella; krem qumështi; pançetë; vezë; piper I zi; vaj ulliri

4 STINËT

salcë domate; mozzarella; proshutë; kërpudha; peshk ton; ullinj; speca

CAPRICCIOSA

salcë domate; mozzarella; proshutë; kërpudha; ullinj; angjinare

TARTUFATA

krem qumështi; mozzarella; tartuf; kërpudha; proshutë crudo

RIGATONI BOLOGNESE

ragu Bolognese; rigatoni; majdanoz; piper pluhur; salcë Pelati; vaj ulliri; kripë

FILETË PULE ME ORIZ BASMAT

Fileto pule shkuar në shufër; oriz basmat; salcë teriyaki

CHEESEBURGER

Qofte e freskët viçi; cheddar; pançetë; patate të skuqura; kastravec turshi; sallatë jeshile; salcë mustarde

SALLATË DUA

Ajsberg; rukola; radicchio; vezë; salcë shef me majonezë; mustardë; ketchup

PENNE AL POLLO

penne; panna; fileto pule; domate qershi; piper pluhur; salcë Pelati; vaj ulliri; kripë

PENNE DIAVOLA

penne; llukanik fix si Qëmoti; penne; domate qershi; piper pluhur; salcë Pelati; vaj ulliri; ullinj; kripë

RAVIOLI ME SALCË TARTUFI

I mbushur me spinaq dhe ricotta; salcë tartufi; gjalpë; panna; grana

RISOTTO ME PERIME

Oriz carnaroli; mozzarella; grana; perime; gjalpë; vaj ulliri; kripë; piper

RISOTTO CHORIZO

oriz Gold; Grana; gjalpë; osobuko; piper pluhur; kripë

CAPRESE

Domate; mozzarella; focaccia; borzilok; rukola; vaj ulliri; kripë; rigon

FILETË PULE ME PERIME

filetë pule; brokoli; lulelakër; karotë; vaj ulliri; kripë

SUPË KREM PERIME

kungull; pana; qepë e kuqe; selino; trumzë; dafinë; lëng pule; piper i zi; kripë

FOKAÇE MESDHETARE

Djathë të bardhë, domate, ullinj, hudhër, rigon, majdanoz

CAESAR

Salca jonë e Caesarit, e servirur me bukë të vogla krokante, djathë parmixhano, domate qershi Sipas dëshirës mund të shtoni:

MESDHETARE

Domate qershi, kastravec, spec të kuq, spec jeshil, qep të kuqe, avocado, sallatë iceberg, erëza të freskëta

SALLATË DIMRI

Parmixhano, domate qershi, krem açeto balsamike

SUPA E DITËS

E ndryshueshme çdo dite

RISOTTO ME KËRPUDHË

Kërpudha të freskëta miks, sallam pikant krokant, erëza të freskëta

TAGLIATA VIÇI

E mbështjellë me pançetë, rrënjë selinoje, baby potato, demi glass

BRINJË QENGJI

Pure patëllxhani të tymosur, asparag, bisele, lakër brukseli

DJATHË I MBËSHTJELLË

(djathë i bardhë; petë spring rolls; mjaltë; susam i zi)

FAVA SANTORINI

(thjerrëza të verdha, qepë e karamelizuar, kaperi, vaj ulliri)

PATATE E MBUSHUR

(patate, qepë, pançetë, kërpudhë, djathë Chedar)

TRIS QOFTESH

(qofte pele, qofte viçi. qofte perime,  shoqëruar me krem djathi)

MËLÇI PULE

(mëlçi pule, liker, gjethe mente, shegë, salcë Demi glace)

KRAHË PULE

(krahë pule, vezë , miell, galetë , mjaltë , mustardë)

LLUKANIK ME SPECA

(llukanik, spec i kuq, verë e bardhë, domate qershi)

MOZZARELLA STICKS

(mozzarella, vezë, miell, galetë, mjaltë, mustardë)

TACOS ME PERIME

(spec i kuq, qepë e kuqe, hudhër, krem qumështi, avokado, majdanoz)

TACOS ME PULË

(filetë pule, Chedar, domate, qepë , dafinë, vaj ulliri, lime, salcë DUA)  

KARKALECA TEMPURA

(karkaleca, miell, vezë, salcë tartari)

SAGANAQ ME KARKALECA

(karkaleca, domate qershi, djathë i bardhë, hudhër, erëza, uzo, bukë e thekur)

SUPË PULE

(pulë, patate, karotë, selino)

RUKOLA ME BRESAOLA DHE BURRATA

(Bresaola, Burrata, domate qershi, rukola, pesto genovese, rrush, fëstëk)

LINGUINE CARBONARA

(linguine, vezë, pançetë, Pecorino)

KEBAB

(kebab, fokaçe, domate e pjekur, qepë e kuqe, majdanoz, salcë krem djathi)

KOFSHË PULE CACCIATORE

(kofshë pule, miks perimesh, spinaq, salcë domate)

PULPË DERRI ME LAKËR TË KUQE

(pulpë  derri, lakër e kuqe, domate qershi, erëza të freskëta, krem qumështi)

OSSOBUCO VIÇI

(ossobuco, demi-glace portokalli, pure patate, erëza të freskëta)

FILETË ROSE

(filetë rose, shparguj, patate, qepë, hudhër, gjalpë, konjak, portokall, qumësht)

BURGER MESDHETAR

(mish i freskët viçi, vezë, krem djathi, salcë majonezë-tartuf, homemade chips)

SMOTHIE

$ 390
$ 390
$ 390
$ 490

FRESKUESE

$ 100
$ 150
$ 200
$ 180
$ 180
$ 180
$ 180
$ 180
$ 180
$ 180
$ 200
$ 250
$ 450
$ 500

BIRRA

$ 280
$ 250
$ 300
$ 380
$ 400
$ 400
$ 420
$ 450

RAKI E SHTËPISË

$ 200
$ 200
$ 250

LIQUERE

$ 300
$ 350
$ 350
$ 400
$ 550

WHISKEY

$ 400
$ 500
$ 550

KONJAK

$ 350
$ 450
$ 700
$ 950

COCKTAIL

$ 500
$ 500
$ 600
$ 600
$ 700

KAFE

$ 120
$ 200
$ 200
$ 200
$ 200
$ 250
$ 250
$ 300
$ 300

LËNGJE TË FRESKËTA

$ 260
$ 280
$ 350
$ 350
$ 350
$ 400
$ 400

MARGARITA

Salcë domate; mozzarella; borzilok; vaj ulliri (V)

MARINARA

salcë domate; hudhra; vaj ulliri; rigon

VEGJETARIANE

salcë domate; mozzarella; kungull; patëllxhan; domate e thatë; kërpudha; misër

4 DJATHËRAT

mozzarella; gorgonzola; grana; emmental

DELICATA

Salcë domate; mozzarella; fileto pule; philadelphia; speca shumëngjyrësh

TONNO

Salcë domate; mozzarella; peshk ton; qepë e kuqe; rigon

VERDE

Salcë domate; mozzarella; proshutë crudo; grana; domate qershi; rukola; vaj ulliri

4 STINËT

salcë domate; mozzarella; proshutë; kërpudha; peshk ton; ullinj; speca

CAPRICCIOSA

salcë domate; mozzarella; proshutë; kërpudha; ullinj; angjinare

NAPOLETANA

salcë domate; mozzarella; açuge; kaperi; ullinj; domate qershi; vaj ulliri

SENZA NOME

Salcë domate; mozzarella; pançetë krokante; grana krokante; borzilok

SIMPATIA

Salcë ulliri; mozzarella; pançetë; grana; domate qershi

DIAVOLA

Salcë domate; mozzarella; sallam pikant Napoli; spianata; ricotta

BOSCAIOLA

Mozzarela; salsiçe e freskët; kërpudha; spinaq; ricotta; tartuf

BOLOGNA

Mozzarella; mortadella; ricotta; fistik; vaj ulliri

TARTUFATA

krem qumështi; mozzarella; tartuf; kërpudha; proshutë crudo 

RIPIENO D’AMORE

mortadella; mozzarella; rukola ; pesto genovese; ciliegine mozzarella ; pecorino romano DOP 

BRESAOLA & STRACCIATELLA

mozzarella; bresaola; stracciatella; grana; rukola; vaj ulliri ekstra i virgjër

NDUJA

salcë domate; mozzarrella; stracciatella; nduja; borzilok; vaj ulliri ekstra i virgjër

DUA

salcë domate; mozzarrella; nduja; gorgonzola; ulli i zi; qepë e kuqe; vaj ulliri

FIOCCO

krem qumështi; grana; proshutë; fiocchi di patate; piper i zi; vaj ulliri

DASHURI DHE TRADHTI

mozzarella; grana; gorogonzola; bresaola; rukola;domate qershi; acetto balsamico; vaj ulliri

CRUDO & BURRATA

mozzarella; burrata; proshutë crudo; rukola; domate qershi

RACHETTA

mozzarella; grana; ciliegine mozzarella; proshutë crudo; sallam pikant Napoli; domate qershi

VESUVIO

salcë domate; açuge; domate qershi; grana; rukola; hudhra; rigon; ullinj

ALLA CREMA

mozzarella; gouda; panna; suxhuk

MARGARITA

salcë domate; mozzarella; gouda; borzilok (V)

CALABRESE

mozzarella; gouda; ullinj jeshilë; hudhër; rigon; vaj ulliri

PROSHUTË SALLAM

salcë domate; mozzarella; gouda; proshutë; sallam

MEXICANA

salcë domate; mozzarella; gouda; suxhuk; fasule e kuqe; misër; spec jeshil; ketchup

PROSHUTË KËRPUDHË

salcë domate; mozzarella; gouda; proshutë; kërpudhë 

HAPPY

salcë domate; mozzarella; gouda; salsiçe pule; patate të skuqura

BBQ CHICKEN

salcë domate; mozzarella; gouda; fileto pule; qepë e kuqe; salcë barbeque

MIKS SALLAMRASH

salcë domate; mozzarella; gouda; proshutë; salsiçe; sallam parizer; sallam pikant

PROSHUTË CRUDO

salcë domate; mozzarella; gouda; proshutë crudo

PAESANA

salcë domate; mozzarella; gouda; krem djathi; sallam pikant; qepë; spec jeshil

DIAVOLA

salcë domate; mozzarella; gouda; sallam pikant; spec djegës

TON KËRPUDHË

salcë domate; mozzarella; gouda; ton; kërpudha

PHILADELPHIA

salcë domate; mozzarella; gouda; proshutë; philadelphia

CHICKEN LIGHT

salcë domate; mozzarella; gouda; gorgonzola; fileto pule; krem djathi; spinaq

VEGJETARIANE

salcë domate; mozzarella; kungull; patëllxhan; kërpudha; misër

DUA

salcë domate; mozzarrella; nduja; gorgonzola; ulli i zi; qepë e kuqe; vaj ulliri

FIOCCO

krem qumështi; grana; proshutë; fiocchi di patate; piper i zi; vaj ulliri

NDUJA

salcë domate; mozzarrella; stracciatella; nduja; borzilok; vaj ulliri ekstra i virgjër

4 DJATHËRAT    

mozzarella; gorgonzola; grana; emmental

DASHURI DHE TRADHTI

mozzarella; grana; gorogonzola; bresaola; rukola; domate qershi; acetto balsamico; vaj ulliri

ENGLAND

mozzarella; krem qumështi; pançetë; vezë; piper I zi; vaj ulliri

4 STINËT

salcë domate; mozzarella; proshutë; kërpudha; peshk ton; ullinj; speca

CAPRICCIOSA

salcë domate; mozzarella; proshutë; kërpudha; ullinj; angjinare

TARTUFATA

krem qumështi; mozzarella; tartuf; kërpudha; proshutë crudo

RIGATONI BOLOGNESE

ragu Bolognese; rigatoni; majdanoz; piper pluhur; salcë Pelati; vaj ulliri; kripë

FILETË PULE ME ORIZ BASMAT

Fileto pule shkuar në shufër; oriz basmat; salcë teriyaki

CHEESEBURGER

Qofte e freskët viçi; cheddar; pançetë; patate të skuqura; kastravec turshi; sallatë jeshile; salcë mustarde

SALLATË DUA

Ajsberg; rukola; radicchio; vezë; salcë shef me majonezë; mustardë; ketchup

PENNE AL POLLO

penne; panna; fileto pule; domate qershi; piper pluhur; salcë Pelati; vaj ulliri; kripë

PENNE DIAVOLA

penne; llukanik fix si Qëmoti; penne; domate qershi; piper pluhur; salcë Pelati; vaj ulliri; ullinj; kripë

RAVIOLI ME SALCË TARTUFI

I mbushur me spinaq dhe ricotta; salcë tartufi; gjalpë; panna; grana

RISOTTO ME PERIME

Oriz carnaroli; mozzarella; grana; perime; gjalpë; vaj ulliri; kripë; piper

RISOTTO CHORIZO

oriz Gold; Grana; gjalpë; osobuko; piper pluhur; kripë

CAPRESE

Domate; mozzarella; focaccia; borzilok; rukola; vaj ulliri; kripë; rigon

FILETË PULE ME PERIME

filetë pule; brokoli; lulelakër; karotë; vaj ulliri; kripë

SUPË KREM PERIME

kungull; pana; qepë e kuqe; selino; trumzë; dafinë; lëng pule; piper i zi; kripë

FOKAÇE MESDHETARE

Djathë të bardhë, domate, ullinj, hudhër, rigon, majdanoz

CAESAR

Salca jonë e Caesarit, e servirur me bukë të vogla krokante, djathë parmixhano, domate qershi Sipas dëshirës mund të shtoni:

MESDHETARE

Domate qershi, kastravec, spec të kuq, spec jeshil, qep të kuqe, avocado, sallatë iceberg, erëza të freskëta

SALLATË DIMRI

Parmixhano, domate qershi, krem açeto balsamike

SUPA E DITËS

E ndryshueshme çdo dite

RISOTTO ME KËRPUDHË

Kërpudha të freskëta miks, sallam pikant krokant, erëza të freskëta

TAGLIATA VIÇI

E mbështjellë me pançetë, rrënjë selinoje, baby potato, demi glass

BRINJË QENGJI

Pure patëllxhani të tymosur, asparag, bisele, lakër brukseli

DJATHË I MBËSHTJELLË

(djathë i bardhë; petë spring rolls; mjaltë; susam i zi)

FAVA SANTORINI

(thjerrëza të verdha, qepë e karamelizuar, kaperi, vaj ulliri)

PATATE E MBUSHUR

(patate, qepë, pançetë, kërpudhë, djathë Chedar)

TRIS QOFTESH

(qofte pele, qofte viçi. qofte perime,  shoqëruar me krem djathi)

MËLÇI PULE

(mëlçi pule, liker, gjethe mente, shegë, salcë Demi glace)

KRAHË PULE

(krahë pule, vezë , miell, galetë , mjaltë , mustardë)

LLUKANIK ME SPECA

(llukanik, spec i kuq, verë e bardhë, domate qershi)

MOZZARELLA STICKS

(mozzarella, vezë, miell, galetë, mjaltë, mustardë)

TACOS ME PERIME

(spec i kuq, qepë e kuqe, hudhër, krem qumështi, avokado, majdanoz)

TACOS ME PULË

(filetë pule, Chedar, domate, qepë , dafinë, vaj ulliri, lime, salcë DUA)  

KARKALECA TEMPURA

(karkaleca, miell, vezë, salcë tartari)

SAGANAQ ME KARKALECA

(karkaleca, domate qershi, djathë i bardhë, hudhër, erëza, uzo, bukë e thekur)

SUPË PULE

(pulë, patate, karotë, selino)

RUKOLA ME BRESAOLA DHE BURRATA

(Bresaola, Burrata, domate qershi, rukola, pesto genovese, rrush, fëstëk)

LINGUINE CARBONARA

(linguine, vezë, pançetë, Pecorino)

KEBAB

(kebab, fokaçe, domate e pjekur, qepë e kuqe, majdanoz, salcë krem djathi)

KOFSHË PULE CACCIATORE

(kofshë pule, miks perimesh, spinaq, salcë domate)

PULPË DERRI ME LAKËR TË KUQE

(pulpë  derri, lakër e kuqe, domate qershi, erëza të freskëta, krem qumështi)

OSSOBUCO VIÇI

(ossobuco, demi-glace portokalli, pure patate, erëza të freskëta)

FILETË ROSE

(filetë rose, shparguj, patate, qepë, hudhër, gjalpë, konjak, portokall, qumësht)

BURGER MESDHETAR

(mish i freskët viçi, vezë, krem djathi, salcë majonezë-tartuf, homemade chips)

TONNO

Salcë domate; mozzarella;

L750.00

NDUJA

salcë domate; mozzarrella;

L790.00

VERDE

Salcë domate; mozzarella;

L790.00

DUA

salcë domate; mozzarrella;

L730.00

SENZA NOME

Salcë domate; mozzarella;

L790.00

FIOCCO

krem qumështi; grana;

L690.00

SIMPATIA

Salcë ulliri; mozzarella;

L850.00

DASHURI DHE TRADHTI

mozzarella; grana; gorogonzola;

L820.00

DIAVOLA

Salcë domate; mozzarella;

L890.00

CRUDO & BURRATA

mozzarella; burrata; proshutë

L1,150.00

BOSCAIOLA

Mozzarela; salsiçe e

L850.00

PAESANA

salcë domate; mozzarella;

L560.00

DIAVOLA

salcë domate; mozzarella;

L630.00

TON KËRPUDHË

salcë domate; mozzarella;

L670.00

PHILADELPHIA

salcë domate; mozzarella;

L640.00

CHICKEN LIGHT

salcë domate; mozzarella;

L690.00

VEGJETARIANE

salcë domate; mozzarella;

L530.00

ALLA CREMA

mozzarella; gouda; panna;

L600.00

DUA

salcë domate; mozzarrella;

L630.00

MARGARITA

salcë domate; mozzarella;

L450.00

FIOCCO

krem qumështi; grana;

L590.00

CALABRESE

mozzarella; gouda; ullinj

L490.00

FOKAÇE MESDHETARE

Djathë të bardhë,

L550.00

MOZZARELLA STICKS

(mozzarella, vezë, miell,

L500.00

CAESAR

Salca jonë e

L520.00

TACOS ME PERIME

(spec i kuq,

L450.00

CAPRESE

Domate; mozzarella; focaccia;

L650.00

MESDHETARE

Domate qershi, kastravec,

L470.00

TACOS ME PULË

(filetë pule, Chedar,

L550.00

SALLATË DUA

Ajsberg; rukola; radicchio;

L500.00

SALLATË DIMRI

Parmixhano, domate qershi,

L600.00

KARKALECA TEMPURA

(karkaleca, miell, vezë,

L470.00

RAVIOLI ME SALCË TARTUFI

I mbushur me

L750.00