/

Sallata

Showing all 6 results

CAESAR

Salca jonë e Caesarit, e servirur me bukë të vogla krokante, djathë parmixhano, domate qershi

Sipas dëshirës mund të shtoni:
+ mish pule, –150 L
+ mish viçi, — 250 L
+ karkaleca, — 300 L

CAPRESE

Domate; mozzarella; focaccia; borzilok; rukola; vaj ulliri; kripë; rigon

MESDHETARE

Domate qershi, kastravec, spec të kuq, spec jeshil, qep të kuqe, avocado, sallatë iceberg, erëza të freskëta

RUKOLA ME BRESAOLA DHE BURRATA

(Bresaola, Burrata, domate qershi, rukola, pesto genovese, rrush, fëstëk)

SALLATË DIMRI

Parmixhano, domate qershi, krem açeto balsamike

SALLATË DUA

Ajsberg; rukola; radicchio; vezë; salcë shef me majonezë; mustardë; ketchup